VÄRVID JA SABAD

Pembroke'de värvimaailm pakub silmailu, aga cardiganide värvimaailm on kirevam. Allpool kirjutan enam.

Sabadega on aga palju lihtsam seis - cardidel on see alati sünnipäraselt pikk. Ja neid ei lõigata lühemaks mitte kuskil. 

Pembrokede puhul võib esineda nii- ja naasuguseid sabasid. Üht peab teadma - tänapäeval on Eestis sabade kupeerimine keelatud juba aastast 2000. Küll aga see osades riikides lubatud (ntx USA, Venemaa, Valgevene). Pembrokede puhul on geneetiline võimalus naturaalse lühisaba ehk natural bobtail'i sündimiseks. Selleks peab alati vähemalt üks vanematest olema ise NBT. Sellisel juhul varieerub saba pikkus päris olematust kuni peaaegu täispikani välja, asi mida raske ette ennustada.
Ja kui koeral on pikk saba, siis see on kohevakarvaline, nagu kenal talvisel rebasel. Aga saba liputavad mõlemad ühtmoodi :)
Welsh corgi pembroke värvidest on esinevad:
Tricolor ehk kolmevärviline. Jaguneb päriselt veel kolmeks: mustpeatricolor, musta mütsiga tricolor ja punapea tricolor.
Punane, kellel on alati valged märgised kõhu all, osaliselt rinnakul ja käppadel. PS. Vastsündinuna tunduvad kõik punased kui sooblid, aga vanusega see muutub tavalisemaks punaseks.
Soobel, kelle värvi sügavus muutub aastatega tugevamaks. Kutsikana enamasti ei ole kindlalt määratletav, kui ei ole kindel geneetika selle taga. Welsh corgi cardigani värvide maailm
Blue merle, esineb nii tan margistega kui ka brindle märgistega.
Tricolor, kellest üks variant on brindle märgistega (isegi vaevumärgatavad) põskedel, põlvedel. Teine variant on tan märgistega.
Brindle. Justkui tiigrikarva triibulised. Ja siin see värviskaala on lai ilusast mahagonist kuni mustjaspruunini välja.
Punased ja sooblid. Harva esinevad, kuid väga kenad värvid.
Järgmine
CORGIDE TERVISEST